Pokojík v původním stavu byl asi standardním dětským pokojem, v kterém zůstávají předmety, které už odrostlé batole přestává potřebovat ale pořád setrvávají a jsou doplňovány menšími zařizovacími prvky. 
Krom přebalovacího pultu, postýlky a koše na pleny, několik krabic s hračkami neposkytuje moc zajímavé prostředí pro vyžití malého dítěte.
Zadáním se tak stalo vytvořit pokoj pro malou předškoláčku (eventualně pro sourozenecký pár). nábytek byl navržen dle požadavků tak, aby mohl být realizován v etapách a lehce pozměňovám/uzpůsbován jiným nárokům rostoucího dítěte/dětí.
Popři nové postýlce a uložním prostorem s výstupním stupínkem, byl navržen i velkorysý uloižní prostor. tento byl vzhledem k podélnému půdorysu místnosti umístněn na jeho konec za dveře, tak aby opticky rozšířil a prozářil celý prostor. Jednotlivé uložní boxy a stupínek jsou vzájemně kombinovatelné, mobilní tak , aby v případě nutnosti se mohli uložit na sebe. u okna je prozatím hrací pelíšek. tento v budoucnu bude doplňen psacím stolem, ukotveným ke stěně. 
Celkový barevný koncept využívá neutrálního dřeva (dub bělený), který je doplňen bílým laminem, tuto neutrální základnu doplňují zářivé barvy jasně zelená a fuksiová. Koberec je navržen ve světle žlutě-zelené barvě, v budoucnu bude sladěn s dětskou židlí. 
V rámci atypického nábytku se objevuje několik prvků s dekorem dřeva, které je použito na okenním rámu a dveřích. takto dochází k celkové harmonii a tyto nepůsobí cize a rušivě.